Sidem Dekorasyon 
 
Non-Vowen kağıttan üretilmektedir. FSC, CE, ISO 9001 ve ISO 10002 belgelerine sahiptir.
Taban Kağıt gramajı 130 -150 gr arasındadır.
Toplam Genel Ağırlık 300 – 350 gr arasındadır.
Silinebilir özellikte vinil yüzeylidir.
Kimyasal herhangi bir boya, solvent maddeleri kullanılmamaktadır.
Su bazlı mürekkep kullanılarak üretilmektedir.
Desen tekrarlı ve desen tekrarsız farklı ürünler bulunmaktadır.
Güneşe karşı solmama özelliğine sahiptir.
Uygulama sırasında yapıştırma yapılacak olan duvarın pürüzsüz olması gerekmektedir.
Söküldüğünde duvarda herhangi bir kalıntı bırakmamaktadır.
EVDEMA Yapı Malzemeleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi tarafından Silivri Üretim fabrikasında üretilmektedir.
 
HAZIRLIKLAR NASIL OLMALIDIR?
 
Duvarlar düzgün,kuru,tozsuz,yağsız ve nötr beyaz renkte olmalıdır. Duvardaki delik ve çatlakları dolgu ya da kum ile pürüzsüz olacak şekilde kapatın. İlk olarak sabitleyici bir astarı duvara uygulayın. Bunun için astar, sabitleyici, ya da tek kat beyaz boya tavsiye edilir. Bu uygulama olası renk farklılıkları veya lekeleri azaltır. Ayrıca yeni sıva olduğundan duvar kağıdının gevşeme riskini de önler. Zeminin düzgün bir şekilde hazırlanması, ince ya da açık renkli duvar kağıtlarının uygulanmasında, olası transpanlığa karşı daha fazla hassasiyet gerektiriyor. Astar ya da beyaz boya yerine düz kaplanmış duvar kağıtları tavsiye edilir. Birden fazla duvar kağıdı rulosu satın alıyorkun olası renk farklılıklarını önlemek için, her biri için aynı olması gereken imalat kodunu kontrol edin.
 
KURULUM
 
Dikkatlice gelecek adımları izleyin:
İstenilen uzunlukta şeritler kesilir. Ölçü yüksekliğini dikkate alın. (Talimatlar etiketin ön yüzünde bulunmaktadır.)
Deseni içe doğru yuvarlayın. Non woven duvar kağıtşarına uygun,akrilik bazlı,çok amaçlı, kullanıma hazır yapıştırıcıyı duvarlarınıza uygulayın. yapıştırıcı üreticisinin yönergelerini izleyin.
1. Bir spatula veya fırça yardımıyla şeritleri birbirinin yanına yapıştırın(üst üste bindirmeden).
2. Tüm hava kabarcıklarını yok etmek için ortadan başlayın ve kenarlara doğru fırçalayın. Yapıştırıcının arta kalanını duvar kağıdının üzerinden alın.Böyle bir durum yoksa da dikkatli bir şekilde nemli bir bezle kurulayın. OVALAMAYIN. Maket bıçağı yardımıyla tavan ve süpürgeliklerin dışında artan duvar kağıdını kesin.
3. Uygulama ve kuruma süresi boyunca hızlı ve aşırı sıcaklıktan ve hava akımından kaçınarak kurumaya bırakın.
 
KOLAY ÇIKARMA
 
Kaliteli non woven duvar kağıdı kuruduğu zaman kolayca çıkarılabilir.
 
SON KONTROL
 
Kaliteli non woven duvar kağıdı kuruduğu zaman kolayca çıkarılabilir. Üç şerit uyguladıktan sonra sonuçları kontrol edin. Üçten fazla şeritte şikayet kabul edilemez. Tamamlamaya devam etmek sizin sorumluluğunuzdur. Şikayetler hemen ve doğrudan dağıtıcıya rapor edilmelidir. Tekstil duvar kağıtları özellikle hassas ürünlerdir.Uygulama konusunda deneyimli profesyonelden yardım alınmasını tavsiye ederiz.
 
DUVAR KAĞIDI TİPLERİ
 
Duvar kağıtlarının kullanılan farklı üretim teknolojileri ve malzeme yapısı gereği birçok tipi vardır, başta gelenleri. 
 
SIMPLEX DUVAR KAĞIDI 
 
Tek kat birinci hamur kağıt üzerine renk ve desen baskısı yapıldıktan sonra, yüzeye genel ve hafif bir gofraj baskı yapılarak üretilir. Dış etkenlere karşı dayanıklılığı diğer duvar kağıdı tiplerine göre düşüktür.
 
EMBOSS DUVAR KAĞIDI
 
Renk ve desen baskısı yapılan birinci hamur üst kağıt tabakasının alt kağıt ile özel yapıştırıcı ile duble edilmesi ve desen yapısına göre özel silindirlerle kabartmaefekti / gofraj verilmesi ile üretilir. Kabartma, genel olarak tüm yüzeye verildiği gibi, basılan desenın, figürlerin kabartılması ile (register emboss} yapılır. Bu şekilde üretilen duvar kağıtlarında desen baskısı ile kabartma çakışmalı, kabartma kağıdı yıpratmamalı, kabartma derinliği aynı olmalıdır. dubleks emboss duvar kağıtlarında laminasyon düzgün ve kuvvetli olmalı, Kağıt tutkallandığında alt ve üst kağıt katmanları açılmamalıdır.
 
VINYL ESASLI DUVAR KAPLAMASI
Dünyada en geniş kullanım alanına sahip duvar kağıdı tipidir. Kağıt anlar üzerine pvc laminasyonu ile üretilmiş özel kağıttır. Pvc kaplı olan üst yüzeye renk ve desen baskısı yapıldıktan sonra özel makinesinde sıcak uygulanarak – hot emboss tekniği ve özel silindirler ile desen efektleri ve kabartma dokusu verilir. Klasik duvar kağıtlarına istinaden bir takım avantajlara sahiptir. Güneş ışığına dayanıklılığı – solmazlığı fazladır. Pvc esaslı yapısıyla leke ve kir tutmaz, ıslak olarak silinebilir hatta fırça ile temizlenebilir. Yapısal farklılıklar içeren bir çok tipi mevcuttur.Uygulandıktan sonra ek yerleri belli olmaz, kolay sökülebilir. Islak hacimlerde (banyo — mutfak) kullanılabilir.
 
BOYANABİLİR DUVAR KAĞIDI
Vinyl esaslı olan bu tip duvar kağıtları farklı malzeme yapıları ile bol çeşitliliğe sahiptir. Duvara uygulama yapıldıktan sonra istenirse boyanabilme özelliğine sahiptir. Desen ve kabartma yapısı gereği defalarca boyanabilir.
 
DUVAR KAĞIDI UYGULAMASI HAKKINDA DIKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
 
Uygulama yapılacak duvarlar pürüzsüz olmalıdır çimento veya alçı sıva yapılmış ise saten alçı ile desteklenmeli ve zımpara ile duvar pürüzsüzlük kazandırılmalıdır. Duvar köse birleşimleri şakülünde duvar tavan birleşimleri terazisinde ve düzgün olmalıdır.

Kağıdın kesimleri, uygulama ölçusünden 10 cm fazla kesilmelidir.lkinci ve rakip eden boylar desen birleşimlerine göre fazlalık verilerek kesilir.Bu ilk iki boy uygulamasından sonra desenlerin uygunluğu gözlenir uygunluk sağlandıktan sonra diğer kesimlere devam edilir.Hata yapma olasılığını azaltmak amacı ile sırası ile kesim yapma ve ters uygulamayı önlemek için kağıtların üst laraflarına işaret koymakta fayda vardır.

Duvar kağıdı uygulamada kullanılan yapıştırıcıları piyasadan temin edebilir, aldığınız bu yapıştıncılan üzerlerindeki kullanım talimatlarına göre kullanabilirsiniz. Üzerinde prepasted ibaresi bulunan duvar kagrılarının fabrikasyon üretimlerınde yapışkanları arkalarına sürülmüştür. Bu ürünler için ayrıca yapıştırıcıya gerek yoktur.
 
 
 
 
 
 
 
teknik_bilgi
sertifika_ana_sayfa